ادویه ممسک برای درمان زود انزالی

 

متاسفانه در جامعه بنابر تبلیغات غلامان شهوت و اسیران صفات حیوانی ، مسایل جنسی فکر و ذهن مردم را به گونه ای به خود مشغول داشته اند که پیر و جوان گرفتار افکار پریشان و شیطانی شده اند.  مسایل جنسی اگر چه در زندگی بسیار با اهمیت هستند  ونقش مهمی در بقای نسل انسانی و رسیدن به آرامش روانی افراد  دارند ولی باید دانست که توجهات بیش از نیاز به این حس و افکار شهوانی چنان آسیبهایی به جامعه و بدن افراد وارد میکند که جبران آنها نه تنها مشکل بلکه غیر قابل جبران است.

دیدن فیلمهای مبتذل و  دیدن اموری که امکان وقوع آنها فقط در فیلمها ممکن است افکار‌‌  را بسوی انجام آنها متمرکز کرده است . حال آنکه اگر چنین حرکاتی  در زندگی زناشویی  صورت بگیرند  صددرصد صحت و سلامتی زن و مرد به خطر خواهد افتاد.  یکی از این موارد ،  تاخیر طولانی در انزال مرد و داشتن رابطه جنسی طولانی مدت است که اگر این مورد همانگونه که  در فیلمها با آب و تاب نمایش داده میشود در زندگی واقعی زن و مردی  انجام پذیرد در مدت کوتاهی زیبایی رخسار و طراوت و شادابی بدن زن و قوت مردانگی مرد از بین خواهد رفت چون اعضای جنسی بسیار نازک و حساس هستند.

افراد بسیاری به ما مراجعه کرده اند و از اینکه به علت استفاده از  ادویه های ممسک چه گیاهی و چه شیمیایی به نامردی کامل و خشکی منی گرفتار شده اند شکایت دارند. باید توجه داشته باشید که اسپره ها تاخیری و داروهای ممسک شیمیایی اگر چه در تخریب  بدن قوت بیشتری دارند ولی داروهای گیاهی نیز نمیتوانند بی تاثیر باشند. مردم فکر میکنند که داروهای گیاهی بدون عوارض هستند ولی این فکر کاملا اشتباه است چون  به کرات دیده شده که هرگاه داروهای گیاهی درست تجویز نشده اند عوارض سختی در پی داشته اند. آخرین مراجعه ای که بنده داشته ام  موردی بود که فرد در فکر بوجود آوردن امساک و نیروی بیشتری از داروی گیاهی شرکتی معتبر استفاده کرده بود که در اثر آن نیروی جنسی خود را کاملا از دست داده بود.

همه داروهایی که در طب سنتی از قدیم الایام استفاده شده اند دارای خواص خشک سرد و خشک گرم هستند و فقط چنین داروهای توانایی بوجود آوردن امساک را دارند که تریاک را بعنوان نمونه بارز آن میتوان ذکر کرد. 

نکته ای دیگر که باید متذکر شد اینکه در زمانهای گذشته بنابر غذاهای سالمی که مردم استفاده میکردند و نداشتن دغدغه های فکری و روانی ،  مردان توانایی های جنسی بالایی داشتند و استفاده از چنین داروهایی تاثیری مخرب بر منی و نیروی جنسی آنها نمی گذاشت. ولی  حالا چون بدنها توانایی و نیروی کافی بخاطر استفاده از غذاهای ناسالم (روغنها ، کنسروجات، آبهای کلر زده و…)ندارند اگر افرادی بخواهند از همان ادویه وبه همان کیفیت و شکل استفاده کنند توانایی تحمل آن را نداشته و به عوارض سخت گرفتار خواهند شد.

در کتب طبی برای رسیدن به اقناع و آرامش فکری در اثر رابطه جنسی اشارات بسیاری شده است در احادیث نیز موارد مفید بسیاری آمده است. داشتن معاشقه قبل از تماس جنسی و از یک تا چند دقیقه  دخول و خروج آنچه  که باید باشد را کفایت میکند وگرنه  باید مکافات تجاوز از اصول درست را باید چشید.

اگر کسی بر اثر بیماری یا اشتباهات جنسی به سرعت انزال گرفتار باشد باید درمان شود وگرنه به بیماریهای مختلفی گرفتار خواهد شد  و اعضای رئیسه نیز تضعیف خواهند شد. در همین سایت درباره درمان سرعت انزال مواردی ذکر شده است .

ولی بایستی توجه داشت که با اصول درست درمان صورت بگیرد وتنها با تجویز ادویه ممسک دل بیمار را بصورت موقتی خوش کردن و او را به بلاهای دیگر گرفتار کردن کاری بس اشتباه است. در اینجا  باید عرض کنم که اصلاح افکار برای رسیدن به خوشبختی واقعی ولذتهای درست در زندگی لازم است . به همین خاطر خود را در مسیری قرار دهید تا به ایستگاه خوشبختی برسد. در این باره مطالعه کتابهایی که درک درست و واقعی از زندگی را القا میکنند بسیار مفید خواهد بود.

نکته بسیار مهمی که باید گفت اینکه رسیدن به انتهای آرزوهای بشری و لذتهای دایمی در دنیا امکان پذیر نیست وبرای میسر شدن چنین آرزوهایی خداوند بهشت را خلق فرموده اند . جایی که هرآنچه انسان درآن بخواهد برایش فراهم میشود. زندگی جاودانی ، صحت همیشگی و لذتهای بی انتها  تنها در بهشت خدا  میسر خواهند بود. در روایتی چنین امده که حوریان بهشتی را چنان زیبا و دلربا خلق کرده که فقط گرفتن یک لب از انها چنان لذتی دارد که چهل سال طول میکشد و بهشتیان گذر آن  چهل سال را احساس هم نمیکنند.

دنیا جای گذر وقناعت بر داشته ها است واگر کسی بخواهد همه خواسته ها و خواهشات خود را بر آورده کند نه تنها به آنها نخواهد رسید بلکه پریشان خواهد شد و روی آرامش در این چند روز زندگانی را هم نخواهد دید.

وتوصیه آخر اینکه اگر به بیماری انزال زودرس گرفتارید  خود را به روشهای درست و مراجعه به اطبای ماهر درمان کنید . ولی اگر با آنچه که هستید گذران شما میشود و شریک زندگیتان با آن اقناع میشود به خاطر نفس پرستی خود را به مهلکات گرفتار نکنید و فریب تبلیغات شهوت پرستان را نیز نخورید چون انها هم پولتان را میخورند و هم بیماری و رسوایی را به سراغتان میفرستند.

  سادگی وقناعت راه رسیدن به آرامش در دنیا است با افکار واعمال بیهوده خود را پریشان نسازید.

 

مزایا و عوارض ادویه ممسک

زودانزالی به انزال غیر قابل کنترل گفته می شود که زودتر از زمانی که شریک جنسی از رابطه لذت ببرد اتفاق می افتد. اين بيماري كاملا ريشه عصبي دارد؛ البته گاهی می تواند حاصل یک علت پزشکی مانند مشکلات هورمونی یا عارضه جانبی برخی از داروها باشد. درمان زود انزالی، که بیشتردر مردان جوانتر از 40 سال دیده می شود با روشهای طبیعی و دارویی صورت می گیرد.

درمان زود انزالی

یکی از بهترین لذت های زندگی، مسائل جنسی زناشویی است که متاسفانه امروزه معضل زود انزالی باعث اختلال در این گونه روابط شده است وبخصوص زوج های جوان با عدم لذت از یکی از بهترین لذت های زندگی با مشکلات زیادی روبرو شده اند. درمان زود انزالی موجب کامیابی بیشتر از شریک جنسی و احساس رضایت و آرامش بیشتر برای طرفین خواهد شد.

درمان زود انزالی یا سستی کمرباید قبل از اینکه از حالت موقت خارج شود، انجام گیرد زیرا هم برای مرد و هم برای زن می تواند مشکل سازبوده وآنها را از رسیدن به احساس لذت جنسی محروم سازد. زود انزالی از جمله مشکلاتی است که امروزه علت اکثر مراجعات به مشاورین و متخصصان سکسولوژی شده است. پزشکان معتقدند که این مسئله ممکن است باعث پریشانی شده و درنتیجه مشکلات روانی و احساسی را موجب شود.

انزال زودرس، قبل یا مدت کوتاهی پس از نفوذ جنسی، با تحریک جنسی حداقل و قبل از اینکه فرد بخواهد، رخ می دهد و یک تجربه جنسی غیر رضایتبخش برای هر دو طرف حاصل می گردد. این امر در آقایون بیشتر نمود داشته و فرد مبتلا به زود انزالی علاوه بر نداشتن رابطه جنسی رضایتمندانه؛ به واسطه داشتن این مشکل، دچار احساس ضعف و به دنبال ان خجالت و شرم در مقابل همسر خود می شود؛ عدم درمان زود انزالی می تواند اضطراب را که خود از عوامل این اتفاق می باشد را افزایش می دهد.

به طور طبیعی مدت زمان لازم در ارتباط جنسی تا انزال، 5 تا 10 دقیقه طول می کشد؛ اما زود انزالی میتواند تنها در ۳۰ ثانیه اتفاق بیفتد و در موارد حادتر گاهی قبل از دخول روی دهد؛ لازم به ذکر است که در یک رابطه جنسی کیفیت ارگاسم بویژه همزمانی ارگاسم طرفین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. و ما در ادامه روش های درمان زود انزالی را با شما در میان خواهیم گذاشت.

درمان زود انزالی

درمان زود انزالی در مردان و زنان به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود که شامل درمان فیزیکی (غیر دارویی) و دارویی است.
این بیماری در ۸۰-۷۰ درصد موارد برای همیشه درمان می‌شود بیشتر پزشکان، پیشنهاد مشاوره برای درمان زود انزالی می دهند ولی گاهی بیمار نیاز به استفاده از دارو یا منابع غذایی موثر پیدا می کند؛ که در هر دو صورت نیازمند به پشتکار و تکمیل روند درمان بیماری داشته و باید حتما زیر نظر متخصص اورولوژی صورت گیرد.

درمانهای فیزیکی ( غیر دارویی):

در این روش درمان زود انزالی از پوزیشن ها، وسایل، حرکات فیزیولوژی، مواد غذایی و طبیعی و… بهره برده می شود. تمرین تکنیک های تمدد اعصاب و یا استفاده از روش انحراف فکر می تواند یکی از درمانهای موثر زود انزالی باشد. همچنین عدم استفاده از الکل، تنباکو و یا مواد مخدر توانایی کنترل انزال را بهبود می بخشد.

حفظ خونسردی و آرامش:
حفظ آرامش وعدم هیجان زدگی نه تنها باعث از بین رفتن انزال زودرس می شود بلکه باعث طولانی شدن رابطه و احساس رضایت طرفین می گردد و می تواند در نهایت باعث درمان زود انزالی شود.

افزایش تعداد دفعات رابطه:
برای درمان زود انزالی بهتر است تعداد دفعات نزدیکی در طول هفته افزایش یابد؛ همانطور که فاصله بین هر رابطه باعث افزایش میل و هیجان بیشترمی شود؛ با بالا بردن تعداد دفعات می توان تاثیر شگرفی را دردرمان زود انزالی شاهد بود.

اصلاح تغذیه و زمان مصرف مواد غذایی:

پاکسازی کبد و اصلاح سیستم گوارش باعث احساس رضایت، شادی، خواب کافی و مناسب، عدم افسردگی شده و تاثیر مستقیم بر درمان زود انزالی خواهد داشت. همچنین بهترین زمان صرف غذا حداقل ۳ ساعت قبل از انجام عمل است و باید بسیار سبک باشد تا فشاری به پروستات وارد نشود.

زمان خواب: 
بدن پس از انجام مسائل زناشویی نیاز به بازسازی و احیای مجدد دارد بنابر این زمان خواب بهترین زمان برای این امر می باشد. برای درمان زود انزالی کمی استراحت قبل از عمل نیز لازم است تا بدن خستگی خود را بیرون کرده باشد و آماده هر فعالیت سنگینی گردد.

روش توقف و شروع :

در این روش تحریک جنسی مرد تا زمان احساس رسیدن به ارگاسم، انجام می گیرد سپس تحریک برای حدود 30 ثانیه متوقف شده و سپس دوباره شروع می گردد و تکرار آن تا زمانی که مرد می خواهد به اوج لذت جنسی برسد، ادامه پیدا می کند این روش خود به مرور باعث درمان زود انزالی خواهد شد.

داشتن وضعیت مناسب فیزیکی هنگام نزدیکی: 
گاهی وضعیتی که هنگام نزدیکی در آن قرار می گیرد باعث طولانی تر شدن زمان آن می شود. مثلا موقعیت قرار گیری مرد زیر و زن بالا باعث بیشتر و طولانی شدن مدت زمان نزدیکی می شود.

تکنیک فشار:
بر طبق این روش با فشار دادن سر آلت تناسلی قبل از انزال ، از انزال جلوگیری می شود در این روش درمان زود انزالی، مرد و یا شریک جنسی او به آرامی فشاری به سر آلت تناسلی برای چند ثانیه وارد می کند و سپس توقف تحریک جنسی برای حدود 30 ثانیه، و سپس دوباره شروع …
با فشار آوردن به این نقاط، فشار خون در این مرکزکم می شود و درنتیجه نعوظ یا ارکیسون تاخیر می افتد و انزال دیر انجام می پزیرد. این کار را می‌توان چندین بار انجام داد که موجب امتداد یافتن و طولانی شدن فاز هیجانی شده و شخص را به انزال طبیعی یا دیررس عادت می‌دهد

استفاده از کاندوم: 
استفاده از کاندوم، بخصوص از نوع بیحس کننده آن ، می تواند به دلیل کمتر کردن میزان تماس آلت جنسی مردانه ، باعث کمتر شدن زود انزالی و افزایش زمان رابطه گردد که خود روشی برای درمان زود انزالی می باشد.

تقویت ماهیچه‌های کف لگن:

با تقویت و تمرین روی ماهیچه‌هایی که مسئول نعوظ و انزال در مردان هستند، می توان درمان زود انزالی را تسریع کرد. برای پیدا کردن این ماهیچه ها در حین ادرار کردن، ادرار خود را نگاه دارید و سپس‌‌ رها کنید. البته پیدا کردن این ماهیچه ها و کنترل آنها ممکن است مدتی طول بکشد؛ اما بعد از شناسایی این ماهیچه‌ها حتی در حالت عادی هم می‌توانید مرتبا آن‌ها را منقبض کرده برای چند ثانیه نگاه دارید و سپس‌‌ رها کنید. با تکرار این عمل عضلات کف لگن قوی شده نه تنها درمان زود انزالی تسریع می گردد؛ بلکه عوارض بالا رفتن سن نیز کمتر می شود.

درمان دارویی:
معمولا تشخیص و درمان زود انزالی زیر نظر روان درمانگر جنسی و با حضورهر دو شخصیت آقا و خانم انجام می ‌شود و در صورت نیاز به دارو، پزشک با همکاری روانپزشک فرد را مورد معالجه قرار می‌دهد از آنجائیکه معضل زود انزالی می تواند ریشه درروح و جسم داشته باشد به همین دلیل بهترین درمان انزال زودرس یا زود ارضایی، ترکیبی از درمان‌های ذهنی، درمان دارویی و تکنیک‌های جنسی می‌باشد.
هیچ دارویی به طور خاص از طرف سازمان غذا و دارویی FDA برای درمان زود ارضایی تایید نشده است، با اینحال می‌توان داروهای موثر را به دو دسته بی‌حس‌ کننده های موضعی و قرص‌های تاخیری تقسیم کرد

درمان های موضعی زود انزالی در مردان


استفاده از کرم ها و اسپری های بی‌حس کننده موضعی موجب کاهش حساسیت و تحریک‌پذیری آلت بوده و باعث تاخیر در انزال می‌شوند. در صورت عدم حساسیت می توان از آنها استفاده کرد ولی باید درنظر داشت که این موارد از لذت تماس جنسی نیز می کاهند و بعنوان درمان برای تحریک پذیری عصب ها و یا تحریک پذیری روانی، یا درمان زود انزالی نمی باشند.
لیدوکائین یا املا و پریلوکائین 2.5 درصد از جمله داروهای بی‌حس کننده موضعی می‌باشند

قرص درمان زود انزالی

این داروها نیز دودسته می باشند، قرصهای تاخیری و ضد افسردگی

بهترین قرص برای درمان زود انزالی


داروهای مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین SSRIs؛ مانند پاروکستین، سرترالین، سیتالوپرام، فولکستین، داپوکستین و… همچنین داروهای ضدافسردگی مانند؛ سیتالوپرام و سرترالین، رزرپین، دیازپام و… که حاوی تاثیرات مشابه SSRI بوده از همه پرکاربردترین و تاثیرگذارترین قرصهای درمانگر زود انزالی می باشند.

قرصهای تاخیری

مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین از قرص‌های تاخیری بوده که از آنها برای افزایش طول رابطه جنسی و درمان زود انزالی استفاده می‌شود و هرچند که نباید از تاثیرات جانبی آنها که شامل عوارض روانی و عصبی، واکنش‌های پوستی، اثرات آنتی کولینرژیک، نوسان در وزن بدن، تداخلات دارویی و تاثیرات جانبی جنسی بجز انزال زودرس همچون کاهش میل جنسی و یا اختلال نعوظ می‌باشند غافل بود.

پاروکستین (Paroxetine)
سرترلین (Zoloft)
سیتالوپرام (Celexa)
فلوکستین (Fluoxetine)
داپوکستین و پریلیگی (PRILIGY)

از انواع قدرتمند داروهای SSRI بوده که از آنها برای درمان زود انزالی استفاده می شود؛ تاثیر این داروها تا ۳ هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان می دهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود را بر زود انزالی نشان ندادند و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.

ترامادول و زرتان (ZERTANE) یک داروی ضد درد است که شبیه مواد مخدر عمل می‌کند، به صورت ثانویه برای دردهای نسبتاً شدید و زود انزالی استفاده می‌شود. عوارض جانبی آن عبارت‌اند از: تهوع، خواب‌آلودگی، اختلال در نعوظ، سوءهاضمه، سردرد، استفراغ و سرگیجه.

قرص تاخیری وگادول ( Vega-Dol)، نام تجارتی مخدر ترامادول در کشور هندوستان می ‌باشد که با اسامی دیگر مانند Veldrol و وکتادول VICTADOL و مشابه آن بر روی اینترنت به فروش می‌رسد. درواقع قرص ترکیبی وگادول همان ترامادول است که در داروخانه‌ها هم موجود است. و توسط هیچ ارگانی تأیید شده نیست و به هیچ عنوان برای درمان زود انزالی مناسب نیست.

همچنین داروهایی مانند: سیلدنافیل (VIAGRA)، واردنافیل (LEVITRA)، تادالافیل (CIALIS) 
داروهای درمان کننده اختلال نعوظ هستند که گاهی برای درمان زود انزالی استفاده می شوند ولی هیچگونه تاییدی توسط سازمان غذا و دارو آمریکا برای این قبیل داروها داده نشده است.

داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای:

برخی از داروهای ضد افسردگی، دارای علایم مشابهی همچون داروهای SSRI هستند، بعضی از انواع خاص داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای (TCAs) مانند کلومیپرامین بیشتر از خیلی از داروهای SSRI برای این منظور مفید می باشند.

مواد غذایی موثر در درمان زود انزالی

مواد غذایی موثر در درمان زود انزالی

مواد غذایی مناسب نیز می توانند تاثیر شگرفی در  درمان زودانزالی داشته باشند. متاسفانه عادتهای بد غذایی روند این بیماری را افزایش داده و توان جسمی را پایین می آورد.

از مواد غذایی موثر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

عسل با داشتن انواع ویتامینهای گروه ب می تواند در تولید هورمون تستوسترون موثر باشد. عنصر بور موجود در عسل، جریان خون و میل جنسی را در مردان افزایش می دهد.
طبع گرم و خواص فوق العاده زنجبیل به طور مستقیم می تواند در کنترل ناتوانی های جنسی به خصوص درمان زودانزالی تاثیر فراوانی داشته باشد.
اسفناج سرشار از منیزیم است که باعث گشاد شدن رگهای خونی می شود. به این ترتیب جریان خون اندام تناسلی قدرت لازم را تامین می کند

پتاسیم موجود در آووکادو در تنظیم فعالیت غده تیروئید موثر می باشد که خود در ترشح هورمون های جنسی در بدن مهم است
بادام با داشتن اسیدهای چرب ضروری در تولید هورمون های جنسی مخصوصاً در مردان نقش مهمی ایفا می کند.
نوشیدن روزانه یک لیوان آب انار طبیعی می تواند میزان اختلال نعوظ در مردان را به میزان قابل ملاحظه ای درمان کنند
همچنین لیمو ترش با تامین ویتامین ث کافی، تاثیر بسزایی بر تولید و تحرک سلولهای اسپرم دارد.

جو باعث افزایش هورمون تستوسترون در مردان و افزلیش میلی جنسی می شود
انجیر به علت داشتن اسیدهای آمینه مختلف قوای جنسی را تقویت می کند
موز به علت آنزیم های مختلف موجود در آن به همراه مواد انرژی زا و املاح و ویتامین های ضروری در تولید هورمون تستوسترون نقش دارد و قوای جنسی را تقویت می کند و در  درمان زود انزالی موثر باشد.
از دیگر مواد غذایی میتوان به کرفس، میگو، تخم مرغ، سبزیجات برگ پهن، گوجه فرنگی، روغن زیتون، ریحان، ماهی پرچرب و جگر اشاره کرد.

زود انزالی در زنان: و درمان زود انزالی

 

همیشه این سوال مطرح بوده که آیا زنان هم به مانند مردان در روابط زناشویی انزال دارند؟ و آیا ممکن است دچار زود انزالی شوند و آیا راهی برای درمان زود انزالی وجود دارد؟

معمولا این حالت کمتر رخ می دهد برای اینکه یا خانم ها به ارگاسم نمی رسند یا اینکه دیر به این حالت نزدیک می شنوند. علت شایع مشکلات روابط زناشوئی هم همین مسائل است واگر چنین مسئله ای باشد قائدتا باید این خانم احساس خوشبختی بیشتری کنند.در این مورد تعریف بخصوصی ارائه نشده ولی معمولا کمتر از 5 دقیقه را زود ارضائی برای خانم ها اطلاق می کنند 
خانمها از دو طریق به ارگاسم یا اوج لذت جنسی می رسند. یکی از طریق دخول در واژینال و دیگری بر اثر تحریک کلیتوریس که کلیتورال خوانده می شود.

وقتی خانمی تحریک می شود، جریان خون وارد واژن، لب ها، و ناحیه کلیتوریس می شود و ایجاد تورم و ترشح ماده ای در آن مناطق می کند. این مایع با ترشحات مخاط دیواره واژن، ترکیبی حاوی مواد قندی، آمینو اسید، پروتئین و اسید هائی که از باکتری های بی آزار ساکن اون مناطق ساخته و به بیرون ترشح می شود.

از طرفی علاوه بر این مایع, گاهی بعضی خانمها توانائی انزال هم دارند. معتقدند که این مایع از غددی بنام غدد اسکن که در انتهای مسیر خروجی ادرار قرار دارند ترشح میشه.این مایع اسید فسفاتاز زیادی داره( مشابه این ماده در مردان هم هست و از پروستاتشون آزاد میشه). علاوه بر اسید فسفاتاز, دارای قند های گلوکز و فروکتوز هم هست.این مایع دومی چیزی جدا از ترکیب مایع اولی هست که با تحریک جنسی ترشح میشود.مقدار مايع دفع شده از چند قطره تا چند قاشق متغير است.

 

در زمان انزال خانم ها، مایعی در حدود ۵ .۱ تا ۲ فنجان از مجاری ادراری خارج می شود با این تفاوت که از غدد پاراترال جریان می گیرد. این غدد تنها در زمان تحریک جنسی از خود ماده خاصی ترشح می کنند. در زمان انزال معمولاً مایع با فشار و به حالت اسپری و یا فواره ای از داخل مجرای ادرار به بیرون می ریزد. دلیل عدم تجربه بسیاری از بانوان به این دلیل است که تنها تعداد کمی از بانوان توانایی تجربه چنین انزالی دارند.

این مایع، ادرار نیست بلکه از مقداری گلوکز (شکر) و آنزیم دیگری به نام پروستات اسید فوسفات تشکیل شده است که تقریبا اجزای تشکیل دهنده منی را می سازند. همچنین (اوره و کریتنین) نیز در آن یافت می شود که فقط در هنگام انزال از خانم ها خارج می شود.
خانم ها به این دلیل که تصور می کنند ممکن است ادرار نیز همراه با آن بیرون بریزد، از آزاد کردن خود خودداری می کنند و این لذت را از دست می دهند.

بنابر این با وجود این شرایط تقریبا زود انزالی درخانمها منتفی می باشد و نیازی به روش های درمان زود انزالی ندارند. مگر در شرایطی که به دلیل میل جنسی بالا بوجود می آید.

برای درمان زود انزالی در خانم ها توصیه می شود که علاوه بر بوئیدن شکوفه سنجد و خوردن آن، دم کردن خرفه و مصرف عناب- آلبالو- ریواس- کاهو- آب انار- هندوانه را حتما امتحان کنند

که درمان در طب سنتی تا حدودی شبیه به روش فوق است ولی اثرات آن زودتر ظهور می یابد و نیز در صورت وجود سوء مزاج شدید طبیب باید قبل از شروع به درمان زود انزالی به رفع سوء مزاج اقدام نماید و سپس داروی پایه ی زودانزالی را برای بیمار تجویز نماید.
البته در نسخ طب سنتی نسخه هایی نیز وجود دارد که 2 الی 3 ساعت قبل از جماع خورده می شود و اثرات امساک را در بدن بیمار ایجاد می نماید که در این نسخ معمولا از مفرداتی نظیر افیون، تاتوره، شیر برگد و … استفاده می شود و البته باید توجه داشت که این نسخ اثر درمانی ندارند و معمولا مخدر و مجفف می باشند.

درمان زود انزالی درطب سنتی

در کتب طب سنتی، زود انزالی به ضعف نیروی ماسکه، رسوب سودا در اطراف اعصاب اندام تناسلی، رقت منی، ضعف مغز و اعصاب و اضطراب تعبیر شده است و برخی آن را بیماری غدی(گرم و خشک) و دوای آن را اعصابی(سرد و تر) می دانند. اطبای سنتی در تجویز های خود از ترکیباتی نظیر بهمن، موصلی سفید، ثعلب، نشاسته و … برای درمان زود انزالی استفاده می کنند. و در صورتی که درمانگر طب سنتی زود انزالی را ناشی از سوء مزاج شدید عضو یا کل بدن بداند اقدام به پاکسازی و رفع سوء مزاج می نماید.

همان طور که برای درمان هر بیماری در طب اخلاطی داروی پایه ای وجود دارد برای درمان زود انزالی نیز داروی پایه ای وجود دارد که متاسفانه تا کنون نسخه داروی مجربی توسط اساتید داروسازی طب سنتی کشورمان جهت درمان ریشه ای زودانزالی معرفی نگردیده است. البته خوردن ادویه ممسک با یک فنجان آب ولرم قبل از شام، تقویت ماهیچه با روغن زعفران یا سیاه دانه و یا اسفند، خوردن یک لیوان شیر داغ + یک زرده تخم مرغ خام + نصف قاشق چای خوری زنجبیل + 2 قاشق غذاخوری عسل صبح ناشتا، روغن مالی و نرمش ماهیچه های بین مقعد و زیر بیضه، ماساژ و بادکش کمر، استفاده از داروهای مقوی باه و اعضای رئیسه، افزایش فعالیت بدنی، خوردن دارچین در اکثر وعده های غذایی و ماساژ با حنا در درمان زود انزالی توصیه می شود.

درمان زود انزالی با حنا

استفاده از حنا : ماساژ آلت با حنا می تواند در راه درمان زود انزالی موثر باشد؛ بدین صورت که آلت را با آب و صابون شسته و بعد به حالت نعوظ درآورید و در همین حالت با حنا حدود ده دقیقه ماساژ داده و مجددا با آب ولرم شستشو دهید.حنا باعث می شود که پوست آلت مقداری زخیم تر شده وسطح اصطکاک کمتر شود و در نتیجه تحریک نیز کاهش یابد و انزال به تاخیرافتد.

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

زعفران، فلفل سیاه، عود هندى و میخک از هر کدام ۲۰ گرم، همه را پودر کرده و بعد با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کنید و صبح، ظهر و شب و هر مرتبه یک قاشق شربت‏ خورى از آن شود.
۵/ ۲ گرم زعفران، ۱۰ گرم زنجبیل و ۱۰۰ گرم شکر، همه را مخلوط کرده و پودر کرده، بعد با ۲۵۰ گرم عسل ترکیب کنید و صبح، ظهر و شب و هر مرتبه یک قاشق شربت‏خورى از آن را میل کنید.
بهتر است افراد گرم مزاج معجون های زود انزالی را با ۲ قاشق سرکه میل نمایند.

درصورتیکه زود انزالی که یا همان زود ارضایی، همیشگی نباشد جای نگرانی نیست و به طور کلی توجه داشته باشید که بهترین راه درمان زود انزالی انجام ورزش های مرتبط مثل تمرینات کیگل و درمان های روانشناسی و فکری است؛ البته استفاده از مواد غذایی مناسب و ترکیبات و معجونهای گیاهی را نباید از نظر دور داشت. ویادمان باشد استفاده از قرص های تاخیری درمانی موقتی و نسبتا خطرناک به شمار می رود.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
Sort by:
تصاویر[/IFVALUE]
[/IFVALUE] [/IFVALUE] [/IFVALUE]
مرکز بازار ادویه جات ایران در زمینه خرید و فروش دانه فلفل سیاه فله و سایر ادویه جات موجود در حال فعالیت می باشد.اگر به دنبال دانه فلفل سیاه فله و   فلفل سیاه از عمده ترین ادویه جات مصرفی خانواده هاست که خرید و فروش آن به صورت آنلاین با قیمت های من...
یکشنبه 03 تیر 1397
 پیاز خشک بیشتر در سبزی فروشی های آماده به فروش می رسد .   فعال در زمینه خرید و فروش عمده، صادرات و واردات انواع ادویه جات ایرانی و خارجی خرید و فروش عمده پیاز  - فروش و پخش عمده پیاز خشک سفید و طلایی مرغوب با قیمت مناسب و در تناژ بالا در این سایت ص...
دوشنبه 04 تیر 1397
 دمنوش آویشن ضدعفونی کننده و خلط آور است. برای درمان سرفه‌های خشک، سرماخوردگی، سیاه‌ سرفه و التهاب دستگاه تنفس فوقانی بسیار مؤثر است. تهران - باورکردنش کمی سخت است اما هر کیلو آویشن ، 700 هزار تومان و هر کیلو باریجه ایرانی تا پنج میلیون تومان به خری...
دوشنبه 04 تیر 1397
ادویه جات - خرید اینترنتی از فروشگاه آنلاین هزار و چهل گیاه ادویه جات - خرید آنلاین | فروشگاه اینترنتی بامیلو ادویه جات - فروشگاه اينترنتي محبوبان با سلام فروشگاه ادویه جات حاج محمد جلالی دارای پخش مرکزی واقع در آبادان و پخش تهران و استانهای همجوار ...
دوشنبه 04 تیر 1397
"ادویه جات - خرید اینترنتی از فروشگاه آنلاین هزار و چهل گیاه ادویه جات - خرید آنلاین | فروشگاه اینترنتی بامیلو ادویه جات - فروشگاه اينترنتي محبوبان با سلام فروشگاه ادویه جات حاج محمد جلالی دارای پخش مرکزی واقع در آبادان و پخش تهران و استانهای همجوار...
دوشنبه 04 تیر 1397
 تامین و وزیع کننده انواع سبزیجات خشک خرید عمده انواع سبزیجات خشک، فروش عمده انواع سبزیجات .  با هدف تولید و توزیع سبزیجات خشک و ادویه جات گاما زده به صورت ادویه و نمک · سبزیجات خشک .. 11, سبزی قورمه خشک 70 گرم سبزدانه (12 تایی), 38,760 22, سبزی خشک...
دوشنبه 04 تیر 1397
تا چندین سال پیش برگ خشک به لیمو کشور از خارج تامین می شد ولی امروز ایران به خودکفایی آن رسیده به طوری که بیشتر کشاورزان قادر به فروش خرید و فروش ویژه تمامی گیاهان دارویی صادراتی و وارداتی( بابونه،،گل گاوزبان،اویشن شیراز و پهن،سدر(پر کنار)،الوورا و ...
دوشنبه 04 تیر 1397
 دانه خردل قهوه ای برای ترشی انداختن و همچنین به عنوان چاشنی و ادویه استفاده می شود. اصلی ترین مواد خردل فرانسوی و چینی بوده و در تمام طول سال موجود انواع دانه های گیاهی مانند گیاه خردل زرد و سیاه را می توانید به راحتی درب منزل با قیمت کم دریافت نما...
دوشنبه 04 تیر 1397
23 فایده پودر شنبلیله برای پوست و مو و سلامتی - مجله همانطور که قبلا گفتم، برخی از مواد شیمیایی موجود در تخم شنبلیله دارای خواصی مانند استروژن است. آنها در حفظ تعادل هورمونی و بزرگ شدن سینه ها در یک قاشق چای‌خوری تخم شنبلیله کوبیده را در یک قوری آب ...
دوشنبه 04 تیر 1397
تخم گشنیز گرد و به رنگ زرد است. خواص تخم گشنیز نیرو دهنده قلب و نشاط آور است. خاصیت نیرو دهنده، هضم کننده غذا و باد شکن دارد. قاعده آور و ادرار تخم گشنیز - خرید اینترنتی از فروشگاه آنلاین هزار و چهل گیاه تخم گشنیز - فروشگاه برگ سبز تخم گشنیز - قیمت ...
دوشنبه 04 تیر 1397
  آق اوستا  آقطی سیاه  آمار صادرات گیاهان دارویی ایران  آنغوزه  آویشن  اثر شنبلیله بر قند خون  ادويه ممسك  ادويه ممسك چيست  ادويه هاي خارجي  ادویه جات مشهد  ادویه عمده تهران  ادویه ممسک  ادویه ممسک برای زود انزالی  ادویه ممسک چیست  ادویه ممسک و معجون ممسک  اروانه  اسپرزه  اسطوخودوس  افسنتین  اموزش تصویری سس خردل  انجبار  انجدان رومی  انواع چوب دارچین  انواع خردل  انواع دارچین  انواع سبزیجات خشک  انیسون  اکالیپتوس  بابا آدم  بادرشبو  بادرنجبوبه  بارهنگ  باریجه  بازار ادویه ایران  بازار ادویه تهران  بازار فروش آویشن  بازار فروش سبزی خشک  بذر آویشن کوهی  بذر به لیمو  بذر دارچین  برگ بو  برگ سبز چای  برگ سنا  برنجاسف  بن سرخ  بنگرو  بنه  بهارنارنج  بهترین سماق ایران  بهمن پیچ  بولدو  بومادران  بیدمشک  پای خر  پخش عمده ادویه جات  پرسیاوشان  پروانش  پنج انگشت  پنیرباد  پنیرک  پودر انبه در چه غذاهایی استفاده میشود  پودر خردل برای لاغری  پودر خردل چیست  پودر خردل در غذا  پودر خردل را از کجا تهیه کنیم  پودر سیر در چه غذاهایی استفاده میشود  پودر شنبلیله را چگونه مصرف کنیم  پونه سا  پونه سنبله ای  پیازچه  پیرتر  پیرو  تاتوره  تب دارچین گرم است یاسرد  تخم شنبلیله  تخم گشنیز  تخم کتان  ترخون  ترشک  ترنجبین  تره  ترکیب ادویه ممسک  ترکیبات ادویه ممسک  ترکیبات قرص تاخیری کیمیاگر  تعرفه گمرکی فلفل سیاه  تفاوت آویشن کوهی و شیرازی  تهیه چای دارچین  تهیه سس خردل  جعفری  جعفری فرنگی  جوز بویا  جوز هندی  جوز هندی در بارداری  جوز هندی در چه غذاهایی استفاده میشود  جوز هندی در مرغ  جوز هندی گرم است یا سرد  چای بلدرچین  چای چکش سبز  چای سعدالدین  چای کوهی  چگونه پیاز را خشک کنیم  چگونه جوز هندی را پودر کنیم  چوب دارچین تقلبی  چویل  چیلی  خار علیص  خار مقدس  خارخسک  خاصیت شنبلیله خشک شده  خاصیت کپسول تاخیری کیمیاگر  خاکشیر گرم است یا سرد  ختمی  خردل  خردل برای لاغری  خريد ادويه ممسك  خرید آویشن تازه  خرید ادویه اچار  خرید ادویه ایتالیایی  خرید ادویه به صورت عمده  خرید ادویه تاکو  خرید ادویه تندوری  خرید ادویه جات  خرید ادویه خارجی  خرید ادویه عمده  خرید ادویه ماسالا  خرید ادویه ممسک  خرید ادویه همبرگر  خرید ادویه هندی  خرید ادویه کالباس  خرید اویشن  خرید اینترنتی ادویه ممسک  خرید اینترنتی بذر آویشن  خرید اینترنتی قرص تاخیری کیمیاگر  خرید بذر آویشن شیرازی  خرید به لیمو شیراز  خرید پودر خردل  خرید تخم گشنیز  خرید چوب زردچوبه  خرید دانه خردل  خرید درخت دارچین  خرید سبزی خشک  خرید سماق قرمز  خرید عمده ادویه جات  خرید عمده هل سبز  خرید فلفل سیاه عمده  خرید قرص ممسک  خرید گیاه آویشن  خرید میوه خشک  خرید هل  خرید هل اکبر  خرید و فروش آویشن  خرید و فروش آویشن شیرازی  خرید و فروش ادویه جات  خرید و فروش ادویه هندی  خرید و فروش برگ لیمو  خرید و فروش پیاز خشک  خرید و فروش سبزی خشک  خرید و فروش سبزیجات خشک  خرید و فروش سماق  خرید و فروش عمده ادویه جات  خرید و فروش فلفل  خرید و فروش فلفل سیاه  خرید و فروش فلفل قرمز  خرید و فروش هل  خریدار آویشن  خریدار آویشن کوهی  خریدار پیاز خشک  خریدار زردچوبه  خریدار سبزی خشک  خریدار سماق  خریدار فلفل سیاه  خریدار گشنیز  خریدار گوجه خشک  خریدار میوه خشک  خریداران خارجی گیاهان دارویی  خسرودار  خواص ادویه ممسک  خواص برگ شنبلیله  خواص پودر خردل  خواص جوز هندی برای پوست  خواص جوز هندی برای مو  خواص جوز هندی طب سنتی  خواص چای دارچین در لاغری  خواص چای دارچین و زنجبیل  خواص چای دارچین و هل  خواص خردل برای پوست  خواص دارچین  خواص دارچین در چای  خواص دانه شنبلیله برای مو  خواص دم کرده شنبلیله  خواص دمنوش برگ شنبلیله  خواص دمنوش شنبلیله  خواص ریشه جوز هندی  خواص شنبلیله  خواص شنبلیله برای مو  خواص شنبلیله خشک  خواص شنبلیله در بارداری  خواص عرق شنبلیله  خواص قرص ممسک  دارچین  دارچین چه طبعی دارد  دارچین در ایران  دارچین درخت  دارچین سیلانی  دارچین و عسل  دارچین و لاغری  دارچین کاسیا  دارواش  داز  درخت دارچین  درخت دارچین در ایران  درخت دارچین کجاست  درمان زود انزالی با حنا  درمنه  دستگاه پیاز خشک کن  دم شیر  رازک  رازیانه  راهنمای صادرات به روسیه  روش تهیه ادویه ممسک  روش تولید پیاز خشک  روش عمده فلفل سیاه  روش کاشت آویشن  روش کاشت به لیمو  رومارن  روناس  ریحان  ریحان مقدس  ریشه جوز چیست  ریواس  زردچوبه  زعفران  زعفران دسته  زعفران سرگل  زمان کاشت به لیمو  زنجبیل  زنجبیل سرد است یا گرم  زوفا  زیره  زیره سبز  زیره سبز در چه غذاهایی استفاده میشود  زیره سیاه  ژینکو  سبزی های معطر  سبوس برنج  سبوس گندم  سپستان  سداب  سرخ ولیک  سماق  سنا  سنبل الطیب  سنبل هندی  سنجد  سورنجان  سیاه دانه  سیر  شابیزک  شاه تره  شاهسپرم  شبدر قرمز  شرکت صادرات میوه خشک  شرکت های تولید کننده سبزی خشک  شرکت های تولید کننده سبزی خشک اصفهان  شرکت های خریدار به لیمو  شرکت های صادر کننده گیاهان دارویی  شنبلیله  شنبلیله را چگونه مصرف کنیم  شنبلیله و دیابت  شنبلیله و دیابت بارداری  شنبلیله ودرمان دیابت  شوید  شکل دارچین سیلان  شیرین بیان  صادرات سبزی خشک  صادرات سبزی خشک به روسیه  صادرات سبزیجات به روسیه  صادرات شوید  صادرات گیاهان دارویی به آلمان  صادرات گیاهان دارویی به ترکیه  صادرات میوه به دبی  صادرات میوه خشک به اروپا  صادرات میوه خشک به عراق  صبر زرد  صعتر  طبع تخمه شربتی گرم است یا سرد؟  طبع خردل  طبع دارچین  طبع دارچین گرم است یا سرد  طبع دارچین و زنجبیل  طبع زنجبیل چیست  طبع سویا گرم است یا سرد  طبع فلفل دلمه ای سرد است یا گرم  طبع فلفل قرمز سرد است یا گرم  طرز استفاده از دانه شنبلیله  طرز استفاده شنبلیله برای دیابت  طرز تهیه ادویه ممسک  طرز تهیه پودر شنبلیله  طرز تهیه پودر فلفل سیاه  طرز تهیه پیاز خشک  طرز تهیه پیاز داغ خشک  طرز تهیه جوشانده شنبلیله  طرز تهیه چای دارچین با پودر دارچین  طرز تهیه چای دارچین و عسل  طرز تهیه دمنوش دارچین  طرز تهیه دمنوش شنبلیله  طرز تهیه سس خردل با پودر خردل  طرز تهیه سس خردل برای ساندویچ  طرز تهیه سس خردل تند  طرز تهیه سس خردل رژیمی  طریقه مصرف پودر شنبلیله  طریقه مصرف جوز هندی  طریقه مصرف شنبلیله  طریقه مصرف قرص تاخیری کیمیاگر  عروسک پشت پرده  عطاری عمده شیراز  عطر مازندران  علف چشمه  علف لیمو  علف هفت بند  علی جلالی صادرکننده گیاهان دارویی  عمده فروش عطاری شیراز  عمده فروشان ادویه تهران  عملکرد آویشن در هکتار  عناب  عوارض ادویه ممسک  عوارض قرص کیمیاگر توس  عوارض کپسول تاخیری کیمیاگر  عکس درخت دارچین  عکس مرغ هندی  غافث  فرق سماق قرمز و قهوه ای  فرنجمشک  فروش آویشن کوهی  فروش ادویه ایتالیایی  فروش ادویه تندوری  فروش ادویه جات  فروش ادویه جات بسته بندی شده  فروش ادویه جات خارجی  فروش ادویه جات هندی  فروش ادویه جلالی در تهران  فروش ادویه خارجی  فروش ادویه در مشهد  فروش ادویه عمده  فروش ادویه عمده تهران  فروش ادویه فله  فروش ادویه ممسک  فروش ادویه های خارجی  فروش ادویه همبرگر  فروش ادویه هندی  فروش ادویه هندی در تهران  فروش ادویه کاری  فروش اینترنتی ادویه  فروش اینترنتی ادویه خارجی  فروش پیاز خشک شده  فروش زردچوبه  فروش زردچوبه قلم  فروش زردچوبه قلم پودر نشده  فروش سماق هوراند  فروش عمده آویشن  فروش عمده ادويه  فروش عمده ادويه جات  فروش عمده ادویه  فروش عمده ادویه بسته بندی  فروش عمده ادویه تبریز  فروش عمده ادویه جات  فروش عمده ادویه جات اصفهان  فروش عمده ادویه جات اهواز  فروش عمده ادویه جات در تبریز  فروش عمده ادویه جات در شیراز  فروش عمده ادویه جات فله  فروش عمده ادویه جات هندی  فروش عمده ادویه در تهران  فروش عمده پیاز  فروش عمده پیاز خشک  فروش عمده پیاز داغ  فروش عمده پیاز سرخ شده  فروش عمده زردچوبه قلم  فروش عمده فلفل سیاه  فروش عمده گیاهان دارویی  فروش عمده هل  فروش فلفل سیاه  فروش نهال به لیمو  فروش نهال به لیمو در تهران  فروش هل سبز  فروشگاه ادویه جات هندی  فروشگاه ادویه جات هندی در تهران  فروشگاه ادویه هندی  فروشگاه ادویه هندی در تهران  فروشنده پیاز خشک  فلفل بهار  فلفل سفید  فلفل سیاه  فلفل سیاه گرم است یا سرد  فلفل قرمز  فلفل قرمز سرد است یا گرم  فلفل قلمی  فلفل مجار  فلوس  فواید عرق شنبلیله  فوکا  قاصدک  قرص ادویه ممسک  قرص تاخیری ممسک  قرص گیاهی ممسک  قرص ممسک  قرص ممسک بی نظیر  قوانین صادرات گیاهان دارویی  قيمت هل  قیمت آویشن باغی  قیمت آویشن خشک  قیمت آویشن شیرازی  قیمت آویشن کوهی  قیمت ادویه بسته بندی  قیمت ادویه بسته بندی شده  قیمت ادویه جات سال 96  قیمت ادویه جات عمده  قیمت ادویه جات فله  قیمت ادویه جلالی  قیمت ادویه گلها  قیمت ادویه ممسک  قیمت ادویه کاری  قیمت اویشن  قیمت بادمجان سرخ شده  قیمت بذر آویشن  قیمت بذر آویشن باغی  قیمت برگ خشک به لیمو  قیمت به لیمو سال 95  قیمت به لیمو سال 96  قیمت پودر پیاز  قیمت پودر سیر فله  قیمت پودر فلفل قرمز  قیمت پونه  قیمت پیاز خشک  قیمت جوز هندی  قیمت خردل  قیمت خرید عمده ادویه جات  قیمت دارچین کیلویی  قیمت دانه فلفل سیاه  قیمت دستگاه پیاز داغ  قیمت روز ادویه جات  قیمت روز ادویه جات فله  قیمت روز پیاز  قیمت روز سبزیجات خشک  قیمت روز گشنیز  قیمت روز هل  قیمت زردچوبه  قیمت زردچوبه در بازار تهران  قیمت زردچوبه فله  قیمت سبزی خشک 96  قیمت سبزی خشک خانگی  قیمت سبزی شوید  قیمت سبزیجات خشک سال 96  قیمت سماق در بازار  قیمت سماق قرمز  قیمت سماق کیلویی  قیمت شوید خشک خانگی  قیمت شوید خشک فله  قیمت عمده ادویه جات فله  قیمت عمده زردچوبه  قیمت عمده سماق  قیمت عمده فلفل سیاه  قیمت عمده هل سبز  قیمت فلفل سفید  قیمت فلفل سیاه در ایران  قیمت فلفل سیاه در بازار  قیمت فلفل سیاه در هند  قیمت فلفل سیاه نکوبیده  قیمت فلفل سیاه کیلویی  قیمت فلفل قرمز  قیمت فلفل قرمز خشک  قیمت فلفل قرمز در بازار  قیمت قلمه به لیمو  قیمت گشنیز در نهاوند  قیمت گیاهان دارویی در ایران  قیمت محصولات گلها  قیمت نعناع خشک  قیمت نعناع خشک خانگی  قیمت نهال به لیمو  قیمت هر کیلو آویشن خشک  قیمت هر کیلو اسطوخودوس  قیمت هر کیلو بابونه  قیمت هر کیلو برگ به لیمو  قیمت هر کیلو بومادران  قیمت هر کیلو زردچوبه  قیمت هر کیلو فلفل قرمز  قیمت هر کیلو فلفل قرمزخرید و فروش فلفل  قیمت هر کیلو هل  قیمت هر کیلو هل سبز  قیمت هل اکبر  قیمت هل اکبر بنفش  قیمت هل سبز اعلا  قیمت هل سبز سحرخیز  قیمت هل کیلویی  قیمت یک کیلو پیاز سرخ شده  گارام ماسالا  گز روغن  گز علفی  گزنه  گشنیز  گشنیز در چه غذاهایی استفاده میشود  گل بی مرگ  گل بیدمشک  گل راعی  گل گاو زبان  گل ماهور  گل محمدی تازه  گل محمدی خشک  گل نسترن تازه  گل همیشه بهار  گلپر  گلپر در چه غذاهایی استفاده میشود  گلرنگ  گلناز  گواگوا  گون کتیرا  گیاه خردل  گیاه خردل چیست  لوزارنگ  لیست انواع سبزی خشک  لیست سبزی خشک  لیست سبزیجات خشک  لیست قیمت ادویه جات  لیست قیمت گیاهان دارویی 96  لیست گیاهان دارویی صادراتی ایران  لیمو عمانی  ماریتیغال  مامیران کبیر  مخلصه وحشی  مراکز خرید به لیمو  مراکز فروش ادویه ممسک  مرزنجوش  مرزنجوشتر  مرزه  مرکز ادویه ایران  مرکز فروش ادویه جات در تهران  مریم گلی  مزاج دارچین  مضرات ادویه ممسک  مضرات جوز هندی  مضرات چای دارچین  مضرات خردل  مضرات دارچین  مضرات روغن خردل  مضرات سس خردل  مواد تشکیل دهنده ادویه ممسک  مواد تشکیل دهنده کپسول تاخیری کیمیاگر  موارد استفاده سس خردل  موارد مصرف پودر پیاز  موارد مصرف پیاز خشک  موارد مصرف شنبلیله خشک  مورت  موسیر  میخک  میخک در چه غذاهایی استفاده میشود  میوه درخت دارچین  نحوه خرید ادویه ممسک  نحوه صادرات به لیمو  نحوه صادرات میوه به روسیه  نعنا  نعناع  نگهداری به لیمو در خانه  نمایندگی هل اکبر  نمک طعام  هل  هل اکبر بنفش  هل سبز  هل سبز اکبر  هل سفید  هل سیاه  هلیله سیاه  همشکی  هویج وحشی  وارد کننده زردچوبه  وارد کننده فلفل سیاه  کاربرد پیاز خشک  کارخانه سبزی خشک  کارخانه های سبزی خشک  کاری  کاسنی  کاشت به لیمو در خانه  کاشت به لیمو در گلخانه  کاشت دارچین در گلدان  کافور  کاکوتی  کپسول تاخیری گیاهی  کرچک  کلم سرد است یا گرم  کنار  کنجاله سویا  کوشاد  کیسه کشیش  یمت روز ادویه جات فله